Międzychód – Zamówione przez internet „ciuszki” za 1500zł oraz telefon za 400zł nie dotarły do kupujących!

Miał być nowy telefon. Pieniądze powędrowały na wskazane konto. A telefonu jak nie ma tak nie ma. Mieszkaniec powiatu została oszukany na blisko 400 złotych. Okazyjna cena powinna wzbudzić naszą czujność.

Przekonał się o tym międzychodzianin, który wylicytował telefon komórkowy za blisko 400 złotych. Pieniądze wpłacił na wskazane konto. Telefon miał dotrzeć po kilkunastu dniach za pośrednictwem kuriera pod adres pokrzywdzonego.Do dziś kurier nie dotarł.

Również mieszkanka Międzychodu zakupiła przez internet odzież za 1500 złotych. Do chwili obecnej nie otrzymała zakupionych ciuszków.

Policjanci apelują by w podobnych przypadkach za nim zdecydujemy się na zakup sprawdzić cenę na innych aukcjach, sklepach internetowych czy podana przez sprzedającego jest ceną rzeczywistą czy „marchewką na kiju”.

Policja zaleca wyjątkową ostrożność podczas serwowania w Internecie w poszukiwaniu okazji. Pamiętajmy przede wszystkim, że to co jest bardzo tanie, może być bardzo podejrzane. Zamawiając towar, poprośmy o numer telefonu stacjonarnego sprzedawcy, sprawdźmy kod pocztowy i numer kierunkowy, czy zgadzają się z miejscem zamieszkania sprzedawcy. Unikajmy zakupów, kiedy nie można dokonać zapłaty „za pobraniem” u kuriera czy na poczcie. Uczciwi sprzedawcy bez problemów akceptują taką formę uregulowania należności. A skoro już kupujemy w Internecie to bądźmy ostrożni, podejrzliwi, ciekawi.

Jeżeli jednak zdarzy się przypadek, kiedy ktoś zostanie oszukany przez internetowego przestępcę, to należy poinformować o tym fakcie policję. Źródło: KPP Międzychód