Mieszkańce Wrześni grozi do 25 lat za kratkami… Wpadła jak kradła buty w centrum handlowym w Gnieznie

Policjanci z Gniezna prowadzą czynności w związku z ujęciem przez ekspedientki w jednym z miejscowych sklepów osoby, która ukradła buty o wartości kilkuset złotych. Dodatkowo podczas przeszukania funkcjonariusze znaleźli przy zatrzymanej 47-latce fałszywe banknoty. Teraz sprawczyni musi się niestety liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za przestępstwo podrabiania środka płatniczego i kradzieży grozi jej kara do 25 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend w Gnieźnie. W jednym ze sklepów obuwniczych sprawczyni schowała do torby 3 pary nowych butów oraz skarpetki, po czym opuściła sklep. Podejrzane zachowanie kobiety zauważyły pracownice sklepu, po czym ujęły ją i powiadomiły policję. Sklep wycenił straty na ponad 800 złotych. 47-letnia mieszkanka Wrześni została zatrzymana. Mówiła funkcjonariuszom, że ukradła buty, bo chciała swoim najbliższym zrobić z nich świąteczne prezenty.

Jeszcze tego samego dnia okazało się, że sprawczyni była w innym sklepie obuwniczym, gdzie ukradła obuwie w różnych rozmiarach na kwotę prawie 600 złotych.

Dodatkowo podczas przeszukania zatrzymanej funkcjonariusze w portmonetce kobiety znaleźli 7 sztuk podrobionych banknotów. 47-latka próbowała tłumaczyć, że miała je do zabawy dla wnuków. Prokurator nie dał wiary zatrzymanej. Podejrzana usłyszała zarzuty podrabiania środka płatniczego i kradzieży obuwia. Za powyższe przestępstwa grozi jej nawet do 25 lat pozbawienia wolności.