Mimo ostrzeżeń swoich dyspozytorów kierowcy nie uciekli przed Inspekcją Transportu Drogowego!

To była kontrola, jakich dawno nie było. Kierowcy nie spodziewali się inspektorów w nowym miejscu. Strach przed wykryciem świadomych przeładowań pojazdów był tak wielki, że dyspozytorzy zalecali jazdę inną trasą, byle tylko ich kierowcy nie wjechali na wagi wielkopolskiej inspekcji.

20180718_03

13 lipca inspektorzy leszczyńskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu prowadzili stacjonarne kontrole na drodze numer 32 w Granowie. Korzystali z systemu preselekcji i skupili się na normatywności pojazdów. W tym samym czasie drugi patrol prowadził mobilne działania na trasie Kościan – Leszno w Czaczu. Inspektorzy ujawnili tam aż pięć przypadków przeładowania busów o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony.

20180718_01

Niestandardowe miejsce kontroli zaskoczyło część kierowców, a także ich dyspozytorów. Szczególnie widoczne było to w przypadku kierowcy, który do listów przewozowych dostał dołączone ostrzeżenie o działaniach ITD i zalecenie dotyczące jazdy inną trasą. W takiej sytuacji trudno było się tłumaczyć, że przeładowanie było nieświadome.

Kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości do 500 złotych. Dodatkowo musieli przeładować nadmiar towarów na inne pojazdy. Źródło: WITD Poznań