Mistrz kierownicy ucieka… 70-latek za kierownicą Passata kilkanaście kilometrów uciekał przed Policyjnym radiowozem!!

Pościg rozpoczął się na terenie Trzemeszna. Funkcjonariusze otrzymali informację o samochodzie osobowym, którego styl jazdy mógł wskazywać, że kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu. Po kilku minutach auto zauważyli funkcjonariusze z Trzemeszna. Dali kierowcy volkswagena znak do zatrzymania się, jednak ten ich zlekceważył i zaczął uciekać w kierunku Mogilna, gdzie został zatrzymany. Był trzeźwy. Teraz 70-letniemu mieszkańcowi powiatu poznańskiego zgodnie ze znowelizowanymi przepisami grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 Dzisiaj (20.06.2017) po 3:00 w nocy oficer dyżurny gnieźnieńskiej komendy otrzymał informację o Volkswagenie Passat, którego kierowca „jedzie wężykiem” od pobocza do pobocza. Auto poruszało się ul. Gnieźnieńską w Trzemesznie. Dyżurny skierował w to miejsce policyjny patrol. Po zauważeniu pojazdu funkcjonariusze podjęto za nim pościg jednak kierujący pojazdem nie reagował na sygnały błyskowe i dźwiękowe oraz sygnały wydawane do zatrzymania się ręką. Przez cały czas funkcjonariusze mieli kontakt wzrokowy z niebezpiecznie poruszającym się pojazdem. Po przejechaniu kilku kilometrów auto wjechano na teren województwa kujawsko pomorskiego o czym powiadomiono dyżurnego policji w Mogilnie. Bezskuteczne były kolejne próby zatrzymania pojazdu. Kierujący kontynuował jazdę. Nie zatrzymał się nawet gdy radiowóz zrównał się z samochodem a dysponent dawał mu sygnały do zatrzymania ręką. Kierujący stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym poprzez wjeżdżanie na przeciwległy pas ruchu oraz na prawe pobocze jezdni, kilkakrotnie zahaczył też o krawężnik, przez cały czas kontynuował jazdę w kierunku Mogilna. Tam miejscowi policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Trzemeszna zatrzymali auto. Okazało się, że siedzący za kierownicą 70-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego był trzeźwy. Nie potrafił racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania. Został przekazany pod opiekę rodzinie.

Sprawą zajmują się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzemesznie.

Od 1 czerwca, świadome nie zatrzymanie się do kontroli i ucieczka przed Policją, nie jest już wykroczeniem tylko przestępstwem. Jeżeli kierowca dopuści się takiego czynu będzie podlegał karze od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności (do tej taki czyn stanowił wykroczenie, za które groziła grzywna i kara do 30 dni aresztu). Jednocześnie wobec osoby skazanej za tego rodzaju przestępstwo, sąd będzie orzekał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.