Mówił, że jest Policjantem. Rozkochiwał i oszukiwał kobiety z Wielkopolski został aresztowany

Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował wczoraj tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec 38-letniego mężczyzny, który rozkochiwał a następnie oszukał kilka kobiet na terenie Wielkopolski. Policjanci na podstawie zebranego materiału dowodowego zatrzymali podejrzanego i doprowadzili go do miejscowej prokuratury, gdzie prokurator przedstawił mu zarzuty oszustwa, posiadania broni oraz amunicji bez pozwolenia oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną. Za te przestępstwa grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

38-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania działał głównie w Wielkopolsce. To właśnie tutaj poznawał lub za pomocą internetowego portalu towarzyskiego nawiązywał znajomości z kobietami w wieku od 25 do pięćdziesięciu kilku lat.  Najczęściej podawał się za policjanta.

W poniedziałek, 17 października, gnieźnieńscy policjanci w Kostrzynie przeprowadzili jego zatrzymanie jako osoby podejrzanej o dokonanie szeregu oszustw na szkodę mieszkanek Wielkopolski. Stróże prawa zabezpieczyli przy nim  amunicję. W wyniku dalszych czynności zabezpieczono jedną sztukę broni palnej.

Pochodzący z Koła sprawca na przestrzeni 2016 roku stale zmieniał miejsce zamieszkania, wszystko zależało od miejsca zamieszkania jego wybranki. Kontynuował swój proceder w różnych miejscowościach, w tym Gnieźnie, Poznaniu, Swarzędzu, Kostrzynie, Kole.

W jednym przypadku w Bazylice Licheńskiej oświadczył się 25-letniej pokrzywdzonej z którą następnie zawarł związek małżeński. Podejrzanemu zarzuca się, że po zdobyciu pełnego zaufania kolejnych partnerek, mężczyzna między innymi pośredniczył w sprzedaży mebli i samochodu z czego się nie wywiązał jednak większość pieniędzy wyłudził od pokrzywdzonych na podstawie ustnych umów pożyczek. Ustalono również kilka przypadków, gdzie jego partnerki zawierały umowy abonamentowe z sieciami komórkowymi przekazując telefony i laptopa ”. Mężczyzna za każdym razem zobowiązywał się do szybkiej spłaty tych należności lub płacenia abonamentu. Jego partnerki nie widziały powodu, by nie spełniać jego próśb. Niedługo potem kontakt z nim się urywał.

Gnieźnieńscy policjanci zaczęli pracować nad sprawą w maju tego roku. Podczas trwającego śledztwa ustalali pokrzywdzone kobiety i zbierali materiał dowodowy. Trwały również czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty oszustwa, posiadania broni oraz amunicji bez pozwolenia oraz znęcania się fizycznego i psychicznego nad żoną.

W czwartek, 20 października Sąd Rejonowy w Gnieźnie zastosował tymczasowy trzymiesięczny areszt wobec podejrzanego.

Sprawa jest rozwojowa. Policja wciąż poszukuje kobiet, które dały się oszukać przez zatrzymanego.

38-latek był wcześniej karany.