„Mundurówka” z Opalenicy z wizytą w komendzie

dsc_0152_kopiowanieKomendę Powiatową Policji w Nowym Tomyślu odwiedziła młodzież z klasy mundurowej Zespołu Szkół w Opalenicy. Policjanci przeprowadzili ciekawe i interesujące zajęcia, podczas których młodzi, być może przyszli funkcjonariusze poznawali pracę stróżów prawa.

Uczniowie klasy mundurowej z Opalenicy ubrani w moro odwiedzili Nowotomyską Komendę Policji. To już kolejny raz jak adepci służb mundurowych uczestniczą w zajęciach praktycznych organizowanych przez policjantów.

W trakcie wizyty z uwagą wysłuchiwali ciekawego wykładu, którego tematem przewodnim była odpowiedzialność karna osób nieletnich. Po części teoretycznej przyszedł czas na część praktyczną – musztrę policyjną. Jak się okazało była to największa atrakcja dla licealistów.

Na wstępie mł. asp. Adam Flens omówił musztrę oraz objaśnił komendy z tym związane. Następnie ubrani w pełen sprzęt bojowy ćwiczyli szyki obronne, które są stosowane m. in. przy starciach z tłumem. Zajęcia te, sądząc po zaangażowaniu uczniów, były przysłowiowym strzałem w dziesiątkę.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl / Przemysław Podleśny