Narkotykowy hurtownik spod Poznania zatrzymany! Sprzedał 3,5 kilograma amfetaminy dilerowi z okolic Gostynia

Policjanci z Zespołu do Walki z przestępczością narkotykową Wydziału Kryminalnego KPP w Gostyniu w ostatnim czasie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy odpowiedzą za handel narkotykami. Jeden z nich usłyszał zarzuty sprzedaży jego znacznych ilości, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. Drugi z podejrzanych został objęty policyjnym dozorem.

dsc_0673

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadli na trop 38- letniego mieszkańca powiatu gostyńskiego, który handlował narkotykami na terenie naszego powiatu. Przy mężczyźnie znaleziono blisko 62 gramy amfetaminy.

Sprawa zatrzymania 38-latka okazała się być rozwojowa. W toku czynności policjanci ustalili, że zaopatruje się on w narkotyki w Poznaniu, a następnie rozprowadza je na terenie powiatu gostyńskiego.

Trop zaprowadził policjantów do dilera spod Poznania. 33-latek posiadał przy sobie kilkadziesiąt porcji handlowych amfetaminy i metamfetaminy oraz kilkadziesiąt tabletek ecstasy. W miejscu jego zamieszkania zabezpieczono 49 tysięcy złotych w gotówce.

dsc_0662

Z zebranego w sprawie materiału dowodowego wynika, że mężczyzna sprzedał 38-letniemu mieszkańcowi powiatu gostyńskiego blisko 3,5 kilograma amfetaminy oraz 6 gram kokainy o łącznej wartości rynkowej blisko 50 tysięcy złotych.

Podejrzani odpowiedzą za posiadanie oraz handel substancjami psychotropowymi oraz środkami odurzającymi. 33-letni mieszkaniec powiatu poznańskiego usłyszał zarzuty sprzedaży znacznej ilości substancji psychotropowych, decyzją sądu został aresztowany na 3 miesiące. 38-latek został objęty dozorem policyjnym.

Źródło: KPP Gostyń