Prokurator oskarża niewinnego człowieka! Dziś ruszył proces Radosława Białka w sprawie Ewy Tylman przed poznańskim sądem!

W piątek 9 marca 2018 roku, ruszył proces Radosława Białka, który w wyniku nie prawdziwych zeznań Karoliny K. został dziś oskarżony o utrudnianie śledztwa w sprawie zaginięcia Ewy Tylman. Przypomnijmy…  Karolina K. sama zgłosiła się na Policję twierdząc, że była świadkiem zepchnięcia na Moście Św. Rocha Ewy Tylman do Warty przez Adama Z. Jednak podczas eksperymentu procesowego nie potrafiła dokładnie wskazać przebiegu zdarzenia. Po czasie przyznała się, że całą tą historię zmyśliła, zrzucając odpowiedzialność na współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego. Niestety prokuratura ponownie dała wiarę, zeznaniom kobiety, która w tej sprawie oszukiwała poznańskie służby od samego początku…

4 grudnia 2015 roku, doszło do zatrzymania Krzysztofa Rutkowskiego oraz jego najbliższych współpracowników  zaangażowanych w sprawę Ewy Tylman. Służby zarzuciły wówczas współpracownikom biura fabrykowanie dowodów w sprawie. Podczas operacji zatrzymany został na 18 dni w areszcie Radosław Białek. I choć zarzuty kierowane pod adresem współpracownika Krzysztofa Rutkowskiego nie pokrywają się z prawdą i nie mają uzasadnienia to mimo to Radosławowi Białkowi został postawiony zarzut, a pierwsza rozprawa w tej sprawie odbyła się właśnie dziś, a kolejne podczas, których przesłuchiwani będą świadkowie planowane są na maj 2018 roku.