Nie puścisz już dymka z e-papierosa w knajpie ani w innym miejscu publicznym! Posypią się 500zł mandaty?

8 września weszły w życie przepisy znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Zmiany dotyczyą m.in. e-papierosów, których do tej pory używać można było w miejscach, gdzie obowiązywał zakaz palenia wyrobów tytoniowych. Karą za nieprzestrzeganie nowego przepisu będzie grzywna do 500 złotych…

08.09.2016r. weszła w życie znowelizowana Ustawa o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych. Nowelizacja ustawy wynika z dyrektywy tytoniowej wprowadzonej na terenie państw Unii Europejskiej w maju br. Na jej podstawie wprowadzony został zakaz używania e-papierosów w miejscach, gdzie do tej pory nie wolno było używać wyłącznie wyrobów tytoniowych, np. na przystankach komunikacji publicznej, na terenie zakładów opieki zdrowotnej, w szkołach, lokalach gastronomicznych i obiektach sportowo-rekreacyjnych.

Nowe przepisy zabraniają również udostępniania i sprzedaży e-papierosów oraz pojemników z płynem osobom poniżej 18 roku życia. Zakaz dotyczy również sprzedaży przez Internet oraz promocji i reklamy e-papierosów.

Osoby, które nie będą stosowały się do znowelizowanego prawa muszą liczyć się z karą w postaci grzywny do 500 złotych.

Źródło: KW Policji w Poznaniu