Noc bibliotek 2016 – Nowy Tomyśl

Noc bibliotek 2016noc2 (Kopiowanie)

Już po raz drugi Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Nowym Tomyślu włączyła się w ogólnopolską akcję Noc bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem: „Wolno czytać!” W sobotę, 4 czerwca, zarówno na dzieci, jak i dorosłych czekało wiele atrakcji.

Imprezę rozpoczęła zabawa książkami na tarasie biblioteki, czyli domino-happening, która sprawiła wiele radości najmłodszym czytelnikom. Wśród zieleni natomiast  czekała prawdziwa gratka dla dorosłych – gra towarzyska, karciany flirt  cytatami z dzieł Sienkiewicza. W grę tę ochoczo zaangażowali się poeci skupieni woków Nowotomyskiego Piętra Wyrazów Literackich. W Strefie Koloru dzieci wzięły udział w zajęciach czytelniczych, w trakcie których  poznały nietypowych literackich bohaterów, a także spotkały się z autorem książek i artystą o wielu zaskakujących pasjach, m.in. muzyce, lotnictwie i tańcu – Janem Hyjkiem.

W międzyczasie można było wziąć udział w warsztatach plastycznych odbywających się w czytelni  i bibliotecznej grze dla całej rodziny, umożliwiającej zwiedzanie najcenniejszych bibliotecznych zakamarków. Ustawiona w holu tablica wolnych myśli zachęcała do własnych wpisów na temat książek i czytania.

Noc bibliotek zakończył poetycki koncert Jana Hyjka, zatytułowany „Nasycenie”, a tuż przed nim nastąpił moment kulminacyjny: wręczenie nagród za najbardziej pomysłowe prace wykonane na warsztatach plastycznych. Pierwsze miejsce zdobyła pani Gabriela Helińska.