Nocny pijacki rajd 16-latka zakończył się w rowie! Miał prawie promil alkoholu gdy w nocy wsiadł za kierownicę Opla Corsa.

Za spowodowanie kolizji drogowej oraz jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich 16-latek, który mając w organizmie niespełna promil alkoholu wsiadł za kierownicę Opla Corsa.

Dzisiaj, kilka minut po godzinie 2 w nocy, do stanowiska kierowania Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wpłynęło zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Michorzewko. Z relacji zgłaszającego wynikało, że z osobowego opla, tuż po wypadnięciu przez niego z drogi, na zewnątrz pojazdu wyszło dwóch młodych mężczyzn, którzy mogą być pijani. Na miejsce natychmiast skierowano patrol z Komisariatu Policji w Opalenicy. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie.

Przy rozbitym samochodzie stały dwie osoby. 16-letni kierowca oraz jego pełnoletni kolega. Oboje pijani. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u 16-letniego miłośnika motoryzacji aż 0,8 promila alkoholu. 16-latek został przekazany pod opiekę matki

Sprawa kierowcy zostanie przekazana do rozpatrzenia przed Sąd Rodzinny i Nieletnich w Nowym Tomyślu. Źródło: KPP Nowy Tomyśl