NOWE INFORMACJE: Wypadek na drodze wojewódzkiej Nowy Tomyśl – Wolsztyn!

25 października br. około godz. 20:45 na drodze wojewódzkiej nr 305 Nowy Tomyśl – Wolsztyn,  pomiędzy miejscowościami Barłożnia, a Błońsko w powiecie grodziskim doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej.

Mówi podkom. Kamil Sikorski – Rezcznik Prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim:
Kierujący samochodem osobowym marki Dacia Duster na prostym odcinku drogi poza obszarem zabudowanym jadąc w kierunku miejscowości Błońsko najechał na przebiegającą przez jezdnię dziką zwierzynę. W momencie uderzenia w dzika, kierowca 35-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego zjechał na prawe pobocze i uderzył w przydrożne drzewo.  Mężczyzna został przetransportowany do wolsztyńskiego szpitala. Na szczęście – jak wynika z opinii lekarzy – skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Zdjęcie0042

Policjanci zwracają się z prośbą do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na odcinkach zalesionych. Znajdujemy się obecnie w sezonie polowań na zwierzynę leśną, więc mimo woli zwiększa się tym samym „ruch” w lesie. Niejednokrotnie może to powodować zwiększenie aktywności zwierzyny leśnej przebiegającej przez nasze drogi.