Nowy Tomyśl – 11 listopada pod znakiem pijanych kierowców! Rekordzista miał 2,7 promila

W ciągu 24 godzin nowotomyscy policjanci, w trakcie rutynowych kontroli, zatrzymali na drogach powiatu aż trzech nietrzeźwych kierowców. Niechlubne miano rekordzisty minionego weekendu przypadło 41-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego, który miał w organizmie ponad 2,7 promila alkoholu.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Posterunku Policji w Lwówku. Sytuacja miała miejsce 11 listopada o godzinie 15 w Wytomyślu. Tam też mundurowi zauważyli osobowego opla, którego postanowili skontrolować. Tuż po zatrzymaniu okazało się, że za jego kierownicą siedzi kompletnie pijany, 74-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Przeprowadzone badanie wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu.

Jeszcze tego samego dnia, o godzinie 22:30 w ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego wpadła 33-letnia mieszkanka Grodziska Wielkopolskiego, która zdecydowała się wsiąść za kółko osobowego opla, mimo znacznej ilości alkoholu jaki wcześniej wypiła. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało ponad 1 promil.

Jednak zdecydowane i zarazem niechlubne miano rekordzisty minionego weekendu przypadło ostatniemu z nietrzeźwych kierowców. W tym konkretnym przypadku do kontroli doszło 12 listopada 2016 roku, kilka minut po godzinie 15 w Sielinku. Wówczas mundurowi zauważyli dostawczego mercedesa, którego kierowca miał ogromne problemy z utrzymaniem prostego kierunku jazdy. Nie zwlekając policjanci ruchu drogowego przystąpili do działania. Tuż po zatrzymaniu pojazdu ich oczom ukazał się widok zatrważający. Siedzący za kierownicą, 41-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego wręcz wytoczył się z samochodu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu wykazało u 41-latka ponad 2,7 promila.

Cała trójka kierowców straciła prawo jazdy. Czeka ich wizyta w sądzie, który zadecyduje o ich dalszym losie. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl