Nowy Tomyśl – 20-latek spowodował wypadek w Zbąszyniu! Miał 3 promile!

W minioną sobotę, w Zbąszyniu na ul. Dowbora-Muśnickiego doszło do kolizji drogowej z udziałem pijanego kierowcy. Sprawca zdarzenia to 20-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, który kierował osobowym Oplem posiadając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnego kierowcę czeka wizyta u prokuratora i z pewnością surowy wyrok.

zbąszyń po pijaku
Zdjęcie ze zdarzenia podesłał Pan Mateusz na redakcja@naszawielkopolska.pl. DZIĘKUJEMY!

W sobotnią noc, 10 grudnia 2016 roku o godzinie 2:30, do oficera dyżurnego wpłynęła informacja o zaistniałej na ul. Dowbora-Muśnickiego w Zbąszyniu kolizji drogowej. Przybyli na miejsce policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że sprawcą całego zdarzenia był 20-letni kierujący Oplem, który nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do uderzenia w prawidłowo zaparkowany renault laguna.

– Widok młodego kierowcy od razu przykuł uwagę mundurowych. Bełkotliwa mowa, problem z utrzymaniem równowagi  świadczył jednoznacznie, że 20-latek może być pijany. – mówi Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. – Chcąc to potwierdzić poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. – dodaje Przemysław Podleśny.

Wynik jaki ukazało urządzenie wprawił policjantów w osłupienie. 20-latek wsiadł za kółko będąc pod działaniem aż 3 promili alkoholu. Teraz stanie przed sądem, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Za spowodowanie kolizji grozi mężczyźnie wysoka grzywna natomiast za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl.