Nowy Tomyśl – 250 funkcjonariuszy, 15 kolizji drogowych, 8 pijanych kierowców – podsumowanie AKCJI ZNICZ 2016 na drogach powiatu

Tegoroczne masowe wyprawy na cmentarze nie pociągnęły za sobą tragicznych wydarzeń na szosach powiatu. Doszło jedynie do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiały 2 osoby. Niestety nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się usiąść za kółkiem po alkoholu. W ciągu tych sześciu dni policjanci zatrzymali ośmiu nietrzeźwych kierowców.  

Nowotomyska komenda wysłała w tych dniach na drogi ponad 250 funkcjonariuszy. A ci nie próżnowali zapewniając bezpieczeństwo i płynność ruchu w rejonach cmentarzy, drogach dojazdowych oraz na głównych ciągach komunikacyjnych. Co więcej wlepili ponad sto mandatów.  Ale nie tylko tak duża liczba policjantów skierowanych do służby czy skrupulatne kontrole wpłynęły na poprawę bezpieczeństwa na szosach regionu.

znicz2016 nt1

Coroczna kampania w mediach, które szeroko informują o akcji „Znicz”, pomału przynosi rezultaty. Ludzie zaczynają przyswajać sobie, że w czasie większego natężenia ruchu trzeba jeździć ostrożniej, nie warto się spieszyć. Górę bierze zatem rozsądek. Na drogach nowotomyskiego powiatu doszło do 15 niegroźnych w skutkach kolizji drogowych.

Niestety przez te kilka dni nie zabrakło osób, które zdecydowały się usiąść za kółkiem po alkoholu. W ciągu prowadzonej akcji mundurowi zatrzymali ośmiu pijanych kierowców. Dwóch z nich będzie odpowiadać za  wykroczenie.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl