Nowy Tomyśl – Będzie nowy wóz strażacki za ponad 1,3 miliona złotych dla OSP Bukowiec?

Burmistrz Nowego Tomyśla Włodzimierz Hibner podpisał wniosek o dofinansowanie projektu pn.”Zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego wraz z wyposażeniem dla OSP Bukowiec, Gmina Nowy Tomyśl”.

Planowany jest zakup pojazdu uterenowionego z napędem 4×4 i sześcioosobową kabiną, z silnikiem o mocy nie mniejszej niż 410KM. We wniosku o dofinansowanie ujęto również wiele elementów dodatkowego wyposażenia samochodu. Do najważniejszych należą m.in.: średni sprzęt ratownictwa technicznego, kamera termowizyjna, namiot pneumatyczny 39m2, poduszki pneumatyczne wysokiego ciśnienia, ubranie specjalne ochronne przed promieniowaniem cieplnym i płomieniem, przenośne działko wodno-pianowe, a także piła tarczowa do betonu i stali.

Wniosek o dofinansowanie został złożony w ramach naboru ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Łączna wartość projektu to 1.328.950,00 zł, z tego wnioskowane dofinansowanie wynosi 1.262.502,00 zł, co stanowi 95% kosztów kwalifikowanych projektu.Źródło: UM Nowy Tomyśl