Nowy Tomyśl – Jak daleko sięgają uprawnienia burmistrzów?! – Pyta obywatelskiNT.pl

Jak daleko sięgają uprawnienia burmistrzów? Czy posiadając swoje kompetencje mogą dowolnie dysponować naszymi pieniędzmi? Nawet jeśli wydatki są nieracjonalne? – pyta obywatelskiNT.pl

I odpowiada… Oczywiście, że wszystko podlega ocenie, ale czy to oznacza, że można zatrudnić każdego „włazidupa” przychylnego burmistrzowi, wydać na to dowolne pieniądze, a co najgorsze wykonana praca jest kompletną klapą?

Wszystko w rękach prokuratury

26 listopada 2016 r. Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Brambor zwraca się do Prokuratury Okręgowej w Poznaniu celem wyłączenia do prowadzenia sprawy Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu oraz wyznaczenia prokuratury równorzędnej. W załączeniu zostały przedłożone protokoły z kontroli jakie poczyniła Komisja Rewizyjna.

obywatelski3

Naturalnie jest to bardzo dobre posunięcie, jednak w praktyce szanse na wyłączenie całej prokuratury są niemal zerowe, już większe prawdopodobieństwo powodzenia ma prośba o wyłączenie z prowadzenia sprawy konkretnego prokuratora.

5 grudnia 2016 r. Prokuratura Okręgowa w Poznaniu przekazała sprawę do Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu. Tak, w Nowym Tomyślu.

29 grudnia 2016 r. Prokuratura Rejonowa w Nowym Tomyślu,  wydała postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa!

Jak można wyczytać pisma, sprawę analizował Tomasz Jasiński, prokurator Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu…

Cały artykuł przeczytasz na www.obywatelskiNT.pl