Nowy Tomyśl – Jeden dzień, a 4 pijanych kierowców zatrzymanych w powiecie

W ciągu niespełna doby nowotomyscy policjanci w trakcie rutynowych kontroli, zatrzymali na drogach naszego powiatu aż czterech nietrzeźwych kierowców, jeden z zatrzymanych miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Pierwszego nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci z Miedzichowa 4 września 2016 roku kilka minut po godzinie 2 w nocy. 18-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego poruszał się po drodze publicznej samochodem osobowym marki VW Golf. Wynik przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w organizmie, wskazał u mężczyzny 1,1 promila.

Kolejny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego wpadł w ręce policjantów Wydziału Ruchu Drogowego tego samego dnia o godzinie 10:15.  32-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego zdecydował się wsiąść za kierownicę motoroweru piaggio, pomimo alkoholu jaki spożył kilka chwil wcześniej. W jego organizmie stwierdzono ponad 0,7 promila alkoholu.

Trzeci nieodpowiedzialny kierowca, miłośnik jazdy na podwójny gazie, został zatrzymany przez policjantów z Opalenicy o godzinie 12:35. 60-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, kierowca osobowego opla vectra zyskał niechlubne miano rekordzisty tego dnia, bowiem w jego organizmie znajdowały się blisko 2 promile alkoholu.

Ostatni z nietrzeźwych kierowców został zatrzymany przez policjantów ruchu drogowego w gminie Zbąszyń. 40-letni kierowca zdecydował się na jazdę motorowerem pomimo znacznej ilości alkoholu krążącego w jego organizmie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało u niego 1,7 promila.

Wszyscy za swój brak wyobraźni oraz nieodpowiedzialność trafią przed oblicze sądu, który zadecyduje o ich dalszym losie. Wszystkim kierowcom grozi kara 2 lat wiezienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl