Nowy Tomyśl – Mieszkaniec Opalenicy ukradł kartę w prywatnym gabinecie lekarskim w Nowym Tomyślu i robił dzięki niej zakupy! Grozi mu do 5 lat za kratkami

Nowotomyscy policjanci ustalili i zatrzymali 34-letniego mieszkańca gminy Opalenica. Mężczyzna najpierw ukradł kartę bankomatową, a później przy jej użyciu dokonał kilku transakcji. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w miniony piątek, kiedy do oficera dyżurnego zgłosił się mężczyzna, który powiadomił o kradzieży swojej karty bankomatowej i kilku dokonanych transakcjach za jej pomocą.

308-154505

Wówczas do działania włączyli się nowotomyscy kryminalni. Szybko ustalili przebieg wydarzeń. Okazało się, że do kradzieży mogło dojść w jednym z prywatnych gabinetów lekarskich na terenie Nowego Tomyśla, bowiem tam, kilka chwil wcześniej był poszkodowany. To pozwoliło zawęzić grono podejrzanych do jedynie kilku osób. Kwestią czasu było więc ustalenie i zatrzymanie przestępcy. Tak też się stało.

1 lutego br. nowotomyscy kryminalni złożyli 34-letniemu mieszkańcowi gminy Opalenica wizytę w jego domu. Widząc policjantów stojących u progu drzwi, mężczyzna nie ukrywał zaskoczenia. Cały czas twierdził, że nie wie o co chodzi. Jednakże chwilę później, gdy policjanci znaleźli w jego portfelu skradzioną kilka dni wcześniej kartę, zmienił zdanie i przyznał się do wszystkiego.

34-latek został przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, gdzie noc spędził w policyjnym areszcie. Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży oraz posługiwania się cudzą kartą. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, aby nie pozostawiać rzeczy bez nadzoru. Pozostawiony telefon czy torebka jest „okazją” dla złodzieja, który taką sytuację wykorzysta.