Nowy Tomyśl – Mikołajkowa wizyta Starosty wraz z policyjnym klubem motocyklowym „Knight Riders” na Oddziale Pediatrycznym – FILM

6 grudnia 2016 roku św. Mikołaj wraz z policyjnym klubem motocyklowym „Knight Riders”, Starostą Nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim oraz firmą „Lorgo” odwiedzili Oddział Pediatryczny Szpitala w Nowym Tomyślu. Każdy z pacjentów otrzymał piękne upominki oraz słodycze.

Kimkolwiek jesteś, bądź dobry” – słowa te wypowiedziane przez Abrahama Lincolna doskonale wpisują się w dzisiejszą mikołajkową akcję.

dsc_0051_kopiowanie

Dzisiejszy dzień Mikołajkowy, był dniem bardzo wyjątkowym. Stało się tak za sprawą Świętego Mikołaja, w rolę którego wcielił się st. asp. Leszek Szadura – dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.

dsc_0077_kopiowanie

Nie od dziś wiadomo, że większą radość sprawia dawanie prezentów niż ich otrzymywanie, dlatego z myślą o tym, że są “Mikołajki” nowotomyscy mundurowi z klubu motocyklowego „Knight Riders” wspólnie ze Starostą Nowotomyskim Ireneuszem Kozeckim oraz firmą „Lorgo” wpadli na pomysł, żeby wybrać się z wizyta i podarunkami do dzieci, które w tym czasie przebywały na oddziale pediatrycznym nowotomyskiego szpitala.

dsc_0083_kopiowanie

Wspólnie dążyliśmy do tego , aby przynajmniej w tym dniu wszystkie dzieci zaznały choćby odrobinę radości, a zwłaszcza te, które zostały najokrutniej skrzywdzone przez los.

dsc_0093_kopiowanie

Funkcjonariusze ponadto zorganizowali wewnętrzną zbiórkę pieniędzy, które następnie zamieniły się w prezenty dla dzieci. Inicjatywa ta spotkała się z dużym zrozumieniem wśród funkcjonariuszy i pracowników cywilnych naszej komendy. Każdy pragnął coś podarować. Hojnych nie brakowało, więc w konsekwencji powstało mnóstwo paczek z różnościami.

dsc_0046_kopiowanie

Mikołaj miał nie lada problem, żeby udźwignąć wielki worek pełen misiów, słodyczy, owoców i kolorowanek. Wielką radość sprawiły policjantom i Staroście Nowotomyskiemu ich uśmiechnięte i zadowolone twarze dzieci.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl