Nowy Tomyśl – Młody kierowca wyprzedzał na podwójnej ciągłej i zderzył się z autobusem szkolnym! Prawo jazdy miał od 5 miesięcy!

W dniu 2 stycznia 2017 roku w rejonie Bukowca doszło do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu dróg W-308 z drogą W-307. Młody kierowca, który uprawnienia posiadał zaledwie 5 miesięcy, wykazał się wyjątkową bezmyślnością. Kierując  Nissanem z Nowego Tomyśla w kierunku Opalenicy  nie dostosowując się do znaków drogowych  wyprzedzał sznur pojazdów na „podwójnej ciągłej” w rejonie skrzyżowania i  doprowadził do zderzenia z autobusem szkolnym jadącym w kierunku Dąbrowy.

W autobusie przewożono ośmioro małoletnich w wieku od 13 do 15 lat pod opieką osoby dorosłej.

Na szczęście nikomu z uczestników zdarzenia nic się nie stało, jednak bezmyślność i brak wyobraźni niedoświadczonego kierowcy mogła doprowadzić do tragedii. Sprawca zdarzenia był trzeźwy.

Z uwagi na rażące naruszenie przepisów drogowych skutkujące spowodowaniem zagrożenia bezpieczeństwa- funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującemu Nissanem prawo jazdy. Ponadto wobec mężczyzny skierowany zostanie wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Nowym Tomyślu. Młody kierowca będzie miał teraz  czas na przemyślenie swojego postępowania  korzystając z samochodu jako pasażer.

 

Nowotomyska Policja apeluje o rozwagę, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości jazdy do warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl, Zdjęcie archiwalne z 2016 roku