Nowy Tomyśl – I Ty zostań SuperW czyli wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI!

Wystartowała rekrutacja SuperW, czyli wolontariuszy SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku potrzeba ich aż 13 700. To rekordowa liczba, największa od 15 lat trwania tego projektu.

W gminie Nowy Tomyśl również można zostać wolontariuszem. Kandydaci mogą zgłaszać się do 15 października przez stronę: www.superw.pl

SZLACHETNA PACZKA od 15 lat łączy potrzebujących z tymi, którzy chcą ichwesprzeć. Tylko rok temu pomoc otrzymało blisko 21 tys. rodzin, a wartość przekazanej pomocy sięgnęła 54 mln złotych.W Nowym Tomyślu to już 2 edycja tego wydarzenia. Warto zaznaczyć, że nasze działania zostały objęte honorowym patronatem starosty powiatu nowotomyskiego oraz burmistrza Nowego Tomyśla – mówi lider rejonu Dariusz
Borowski. Dzięki wszechstronnemu wsparciu instytucji samopomocowych oraz jednostek kultury mamy możliwość dotrzeć do ubogich, częstokroć samotnych, także rodzin w których występuje niepełnosprawność, osób startujących w samodzielność.

Bez wolontariuszy, nie ma PaczkiW ubiegłym roku Paczka połączyła ponad milion Polaków. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie praca SuperW – wolontariuszy wspomagających Szlachetną Paczkę. Ich rola jest kluczowa. Wolontariusze Paczki łączą potrzebujących z darczyńcami. Wchodzą do świata biedy – tam, gdzie inni nie chcą, albo boją się wejść. Blisko 80 proc. z nich uważa, że Paczka to najważniejsze wydarzenie w ich życiu.

Zgłoś się już dziś na stronie www.superw.pl