Nowy Tomyśl – Naćpany 33-latek kierował Citroenem

Kara 3 lat więzienia grozi 33-letniemu mężczyźnie podejrzewanemu o kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków i posiadanie środków odurzających. Policjanci ujawnili przy nim marihuanę.

28 lutego 2017 roku około godziny 10:00  policjanci z nowotomyskiej drogówki zauważyli stojący w lesie samochód osobowy marki Citroen. Wydało im się to dziwne więc postanowili to sprawdzić.

Kontrola przebiegała wręcz rutynowo i nic nie wskazywało na fakt, że coś może być nie tak. Jednak po chwili, z pobliskiego lasku wyszła dwójka mężczyzn. Byli to koledzy 33-letniego kierowcy. W tym samym momencie kierowca, chcąc skorzystać z okazji, wyrzucił z auta woreczek foliowy z zawartością niewielkiej ilości marihuany. Na jego nieszczęście wszystko widziała stojąca obok policjantka. Mężczyzna został zatrzymany. Podczas dalszych czynności okazało się również, że mężczyzna ten wsiadł za kółko będąc pod wpływem środka odurzającego – marihuany.

Odpowie za kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających oraz za posiadanie narkotyków za co grozić mu może nawet do 3 lat więzienia.