Nowy Tomyśl – „Narkotykowa” kontrola drogowa: 3 mieszkańców gminy Opalenica usłyszało zarzuty

miniony poniedziałek policjanci z Komisariatu Policji w Opalenicy zatrzymali trzy młode osoby. Dwie z nich posiadały marihuanę, natomiast trzecia prowadziła samochód pod jej wpływem. Postępowanie prowadzą kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Nowym Tomyślu.

1 sierpnia 2016 roku, punktualnie o godzinie 18:00, na ul. Reymonta w Opalenicy policjanci z tamtejszego Komisariatu Policji zatrzymali do rutynowej kontroli drogowej osobowego seata cordobę. Na zadawane przez policjantów pytania, mężczyźni reagowali i odpowiadali bardzo nerwowo. Pasażerowie zachowywali się tak, jakby próbowali coś ukryć. To dało mundurowym do myślenia.

Chwilę później policjanci przeprowadzili kontrolę osobistą wszystkich osób znajdujących się w pojeździe. Rozwiała ona ich wszelkie wątpliwości, co do przyczyny zachowania się mężczyzn.

U pierwszej z kontrolowanych osób, 21 letniego mieszkańca gm. Opalenica, policjanci znaleźli około 15 gramów marihuany. U jego 22-letniego kolegi z Opalenicy mundurowi również ujawnili marihuanę w ilości 5 gramów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i tego samego dnia trafili do policyjnego aresztu.

To jednak nie koniec przestępstw ujawnionych podczas tej kontroli drogowej. Spokoju bowiem nie dawało mundurowym zachowanie 21-letniego kierowcy. Badanie trzeźwości nic nie wykazało. Chcąc potwierdzić swoje podejrzenia, że kierowca może znajdować się pod wpływem narkotyków, przeprowadzili badanie moczu w szpitalu w Nowym Tomyślu.

Otrzymany wynik potwierdził przypuszczenia stróżów prawa. 21-latek wsiadł za kółko swojego seata znajdując się pod wpływem marihuany. Cała trójka przestępców usłyszała już zarzuty. Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat więzienia. Natomiast kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP w Nowym Tomyślu