Nowy Tomyśl – Nerwowe zachowanie 20-latka z Opalenicy podczas kontroli drogowej! Badanie moczu przeprowadzone w szpitalu wykazało, że jest pod wpływem narkotyków!

Systematyczne działania policyjne prowadzone pod kątem wyeliminowania z ruchu drogowego pijanych kierowców pokazują, że w dalszym ciągu na naszych drogach nie brakuje jeżdżących na „podwójnym gazie”. W niedzielę, kilka minut godzinie 20 w ręce nowotomyskiej „drogówki” wpadł mieszkaniec gminy Opalenica. Zatrzymany mężczyzna kierował osobowym fordem będąc pod działaniem marihuany. Teraz grozi mu kara nawet 2 lat więzienia. 20-latek utracił już prawo jazdy.

W niedzielny wieczór, 11 grudnia 2016 roku, podczas patrolu terenów gminy Opalenica, stróże prawa zauważyli młodego mężczyznę jadącego fordem i chwilę później zatrzymali go do rutynowej kontroli drogowej. Niespokojne zachowanie 20-latka przykuło uwagę policjantów.

Jego zachowanie wskazywało na to, że może znajdować się pod wpływem jakiegoś środka odurzającego. Chcąc to sprawdzić funkcjonariusze zabrali młodego kierowcę do szpitala w Nowym Tomyślu.

Podejrzenie okazało się być zasadne. Badanie moczu przeprowadzone w szpitalu wykazało w organizmie 20-letniego mieszkańca gminy Opalenica marihuanę.

Mężczyzna stracił prawo jazdy. Usłyszy również zarzut za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara 2 lat więzienia.

Radość z tak długo oczekiwanego prawa jazdy była dla 20-letniego mieszkańca powiatu nowotomyskiego uczuciem krótkim. Młody kierowca, z zaledwie 2-letnim stażem jazdy, dopisał się na czarną listę policyjnych statystyk. Na szczęście w tym przypadku udało się w porę zapobiec tragedii, dzięki działaniom policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu.