Nowy Tomyśl – Nocny rajd nowotomyślanina. Miał prawie 3 promile!

Dzisiaj, kilka minut po północy w miejscowości Cicha Góra, funkcjonariusze z nowotomyskiej „patrolówki” zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 39-letni mieszkaniec Nowego Tomyśla kierował Oplem Corsa, mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Teraz nieodpowiedzialnego kierowcę czeka wizyta w sądzie.  

Dzisiaj, kilka minut po północy, policjanci z nowotomyskiej patrolówki podczas pełnionej służby na terenach wiejskich gminy Nowy Tomyśl, zauważyli kierowcę, którego styl jazdy daleko odbiegał od przyjętych norm ruchu drogowego.

Na dodatek kierowca, gdy zauważył jadących za nim policjantów, bez sygnalizowania jakichkolwiek manewrów nagle skręcił w drogę gruntową, próbując tym samym uniknąć kontroli. To zachowanie wręcz dało mundurowym sygnał do działania i potwierdziło ich podejrzenie, że kierowca opla może mieć coś na sumieniu. Nie zwlekając na dalsze wydarzenia mundurowi przystąpili do kontroli drogowej.

Na domiar złego zatrzymany kierowca w żaden sposób nie chciał współpracować z funkcjonariuszami. Odmawiał podania danych osobowych oraz twierdził, że nie posiada przy sobie żadnych dokumentów. Kontrola osobista wykazała jednak inaczej. W kieszeni spodni mężczyzna posiadał dokument prawa jazdy. Tym samym dopuścił się również wykroczenia z art. 65. § 1 kodeksu wykroczeń, który mówi:

„Kto umyślnie wprowadza w błąd organ państwowy lub instytucję upoważnioną z mocy ustawy do legitymowania:
1) co do tożsamości własnej lub innej osoby,
2) co do swego obywatelstwa, zawodu, miejsca zatrudnienia lub zamieszkania, podlega karze grzywny.

§ 2. Tej samej karze podlega, kto wbrew obowiązkowi nie udziela właściwemu organowi państwowemu lub instytucji, upoważnionej z mocy ustawy do legitymowania, wiadomości lub dokumentów co do okoliczności wymienionych w § 1.”

Przypuszczenia stróżów prawa co do trzeźwości zatrzymanego kierowcy potwierdziły się kilka minut później. 40-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego wsiadł za kółko i wybrał się w podróż mając w organizmie blisko 3 promile.

Teraz nieodpowiedzialnego kierowcę czeka wizyta w sądzie. Za jazdę w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat więzienia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl