Nowy Tomyśl – Nowa remiza OSP Opalenica na miarę XXI wieku!

Niektórym przypominać będzie port lotniczy Ławica, innym jakiś nowoczesny biurowiec. Może się podobać lub nie, ale to będzie Nasz „nowy dom”. Po wielu latach starań wreszcie będziemy mieli nową remizę!

Burmistrz Opalenicy Pan Tomasz Szulc po wsłuchaniu się w głos druhów i problemy jakie generuje obecna lokalizacja remizy nie pozostawił tematu bez odzewu, odważnie jako pierwszy od wielu lat podjął temat, czego efekty widzimy na zdjęciach projektów. Tak, to właśnie burmistrz nadał Naszej nowej strażnicy taki kształt. Budowa ma rozpocząć się już wkrótce. Obiekt powstanie na opalenickim „Płaskowyżu”, a więc przy zbiegu ulic 3 Maja oraz Młyńskiej.

wizualizacja-03

Jak powiedział burmistrz w jednym z prasowych artykułów, kształt budynku ma wpisać się w otwartą przestrzeń tego miejsca, w żaden sposób go nie zaburzając. My z niecierpliwością czekamy już na wbicie przysłowiowej pierwszej łopaty w ziemię.

Co zyskamy?

Jeśli chodzi o sam budynek, to nowoczesne garaże z wszystkimi udogodnieniami, zaplecze sanitarne, socjalne, szatnie, pomieszczenia techniczne, a do tego jedną z większych w mieście sali widowiskowych, z której będą mogli korzystać nie tylko strażacy ale również mieszkańcy miasta oraz gminy. Będzie ona miała osobne wejście, przez co, nie będzie to kolidowało z normalnym funkcjonowaniem remizy.

mapa

Budynek to jedno, ale ważnym aspektem jest również lokalizacja – poza ścisłym centrum miasta, blisko obwodnicy, z bardzo dobrym dojazdem i mamy nadzieję, już bez problemów z parkowaniem zarówno naszych pojazdów, jak i tych wszystkich „miłych” kierowców, którzy zanim postawiliśmy szlaban, skutecznie utrudniali Nam wyjazdy alarmowe.

Szczegóły techniczne nowej remizy OSP Opalenica podamy już po rozstrzygnięciu przetargu. Na razie zapraszamy do obejrzenia projektu Naszego „nowego domu”. Źródło: OSP Opalenica