Nowy Tomyśl – NOWE INFORMACJE: Dwa wypadki w gminie Opalenica! 25-latka wjechała w 3 rowerzystów oraz zderzenie na obwodnicy !

W dniu 22 października o godz. 13:05 nasza jednostka została zadysponowana do kolizji na obwodnicy Opalenicy (krzyżówka Sielinko – Opalenica z obwodnicą). Do zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem na samochodzie GBA-Rt 1,2/20. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy już patrol policji z Opalenicy oraz karetkę pogotowia.

22.10-1

Do naszych zadań należało odłączenie akumulatorów w pojazdach oraz usunięcie płynów eksploatacyjnych, które wyciekły z jednego z pojazdów. Do zdarzenia doszło, gdy kierowca Citroena poruszając się od strony Sielinka nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy VW Polo jadącego od strony Buku.

22.10-2

Ok godziny 13:35 podjechał do nas motocyklista i przekazał informację, iż na wysokości skrzyżowania Opalenica – Grodzisk Wlkp. – Urbanowo – Terespotockie doszło do potrącenia czterech rowerzystów przez samochód osobowy. Dowódca natychmiast przekazał informację do SKKP PSP w Nowym Tomyślu.

22.10-13

Dyżurny przekierował nas zastęp do tego zdarzenia dodatkowo wysyłając po jednym zastępie z JRG Grodzisk Wlkp. oraz JRG Nowy Tomyśl. Po dojeździe na miejsce zastaliśmy rozbity pojazd oraz potrąconych trzech rowerzystów, najciężej rannym zajmował się już zespół pogotowia z Grodziska Wlkp. natomiast do naszych zdań należało zajęcie się pozostałą dwójką rowerzystów oraz kierowcą auta osobowego oraz jego pasażerami, odłączenie akumulatora w pojeździe oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia.

14793677_1215976398468619_1785015054_n

Do zdarzenia został zadysponowany również kolejny zespół ratownictwa medycznego oraz LPR. Działania trwały przez prawie 2 godziny, przez co ruch był początkowo prowadzony objazdem przez wieś Terespotockie a następnie wahadłowo. Źródło: OSP Opalenica