Nowy Tomyśl – Pijana matka mająca prawie 2 promile, przewoziła rowerem dziecko!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zatrzymali 31-letnią mieszkankę powiatu nowotomyskiego, która pod wpływem alkoholu jechała rowerem wioząc na nim swojego 4-letniego syna. Obok na rowerku jechał 8-letni chłopczyk. Przeprowadzone badanie wykazało u kobiety blisko 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

W minioną niedzielę, 18 września 2016 roku około godziny 2 w nocy na ul. Zbąszyńskiej w Nowym Tomyślu policjanci zauważyli rowerzystkę, która nie mogła utrzymać równowagi w czasie jazdy. W koszyku umocowanym na bagażniku roweru siedział chłopiec. Dodatkowo, obok kobiety na rowerku jechał drugi chłopczyk. Widząc to mundurowi zatrzymali rowerzystkę, aby poznać przyczyny takiego stylu jazdy. Przeprowadzone badanie wykazało u niej blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Dzieci zatrzymanej, 4-letni chłopiec i jego 8-letni brat, zostali przekazani pod opiekę babci.

Za jazdę na rowerze pod wpływem alkoholu grozi kara grzywny. Prowadzone są jednocześnie czynności zmierzające do ustalenia, czy kobieta nie naraziła również swoich dzieci na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia.

Źródło: KPP w Nowym Tomyślu