Nowy Tomyśl – Pijany 15-latek jechał rowerem autostradą A2

Kompleta nieodpowiedzialność i bezmyślność!!! Tak możemy jedynie mówić o wyczynie 15-letniego cyklisty, który pijany wybrał się na rowerowe wojaże po autostradzie A-2. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Sytuacja miała miejsce w piątek 26 sierpnia 2016 roku około godziny 21:30. To właśnie wtedy do oficera dyżurnego wpłynęła telefoniczna informacja o rowerzyście przemierzającym autostradę A-2.

We wskazane miejsce natychmiast wysłano patrol ruchu drogowego. Kilka minut później oczom mundurowych ukazał się niecodzienny widok. Na nitce autostrady A-2, w kierunku Poznania rzeczywiście poruszał się rowerzysta. Mimo zmroku nie posiadał on żadnych elementów odblaskowych, a jego jednoślad obowiązkowego oświetlenia.

15-latek, mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, był bardzo zaskoczony interwencją mundurowych. Swoje zachowanie tłumaczy tym, ze się zgubił. Takie argumenty w żaden sposób nie przekonały funkcjonariuszy. Jak się później okazało młody cyklista był także pijany. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu.

Sprawa znajdzie swój finał w Sądzie Rodzinnym i Nieletnich w Nowym Tomyślu.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl