Nowy Tomyśl – Pijany i bez uprawnień kierował autem w Opalenicy. Grozi mu 2 lata za kratkami

Wczorajsza rutynowa kontrola drogowa zakończyła się dość niespodziewanie. 54-letni kierowca popełnił bowiem dwa przestępstwa. Teraz za swoje czyny czeka go wizyta w sądzie, który zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Wczorajsza służba policjantów z Komisariatu Policji w Opalenicy przebiegała spokojnie. Jednakże kilka minut przed godziną 13:00 mundurowi zauważyli osobową toyotę corolla, której kierowca na widok oznakowanego radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Dał tym samym policjantom sygnał do działania.

Po zatrzymaniu i sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie funkcjonariusze poznali powód  nerwów. Bowiem w świetle obowiązujących przepisów, które weszły w życie 18 maja 2015 roku mężczyzna popełnił przestępstwo. W jaki sposób? Otóż zdecydował się na jazdę samochodem pomimo cofniętych uprawnień do kierowania z powodów zdrowotnych.

To jednak nie wszystkie przestępstwa, których się dopuścił. Badanie trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz czeka go wizyta w sądzie, który zadecyduje o jego dalszym losie. Grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że osoby, które pod rządami nowych przepisów, dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę, wyczerpią znamiona przestępstwa (określonego w nowym art. 180a kk), za który to czyn przewidziano karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd będzie mógł także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl