Nowy Tomyśl – Po zderzeniu Daewoo z Oplem, Vectra wbiła się w zaparkowanego dostawczaka! Poszkodowana mieszkanka Bolewic w nowotomyskim szpitalu! ZDJĘCIA/FILM

Dziś rano 27 kwietnia 2017 roku około godziny 8, wjeżdżająca do centrum Nowego Tomyśla ulicą 3-go Stycznia mieszkanka Bolewic kierująca Oplem Vectra „odbiła się” od wyjeżdżającego z posesji Daewoo Lanos, za którego kierownicą siedziała mieszkanka Nowego Tomyśla. W wyniku uderzenia Opel wbił się w zaparkowanego po przeciwnej stronie „dostawczaka”. Przebiegł całej sytuacji musiał być bardzo gwałtowny ponieważ na jezdni nie było śladów hamowania Vectry.

Nastąpiła bardzo szybka reakcja okolicznym mieszkańców oraz kierowców i świadków przebywających w pobliżu miejsca zdarzenia. O zderzeniu powiadomiono Policję oraz wezwano karetkę pogotowia do poszkodowanej kobiety z Opla. Należy wspomnieć, że wraz z Policją na ulicy 3-go stycznia kierował ruchem pojazdów nowotomyski radny Adam Polański.

Jak relacjonowali nam mieszkańcy karetka przyjechał dopiero po 25 minutach od zgłoszenia! Po przyjeździe na miejsce ratownicy przy użyciu noszy przetransportowali poszkodowaną kobietę w kołnierzu ortopedycznym do karetki po czym po kilkunastu minutach została przewieziona do nowotomyskiego szpitala.

Na szczęście dość dobre informacje na temat stanu zdrowia dotarły do prowadzących swoje czynności policjantów z nowotomyskiej drogówki. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jak kolizja, a wyjeżdżająca z posesji kobieta został ukarana 500 złotowych mandatem oraz otrzymała 6 punktów karnych.

Mieszkańcy mówili nam, że od lat bardzo niebezpiecznie wyjeżdża się z posesji znajdujących się przy ulicy 3-go stycznia. Samochodów parkujących po tej stronie ulicy jest coraz więcej, stoją w rządku uniemożliwiając dostrzeżenie nadjeżdżających pojazdów. Może w końcu służby zainteresują się tym tematem. Dziś najbardziej ucierpiały pojazdy ale jutro może ktoś zginąć!

Nauczeni doświadczeniem czekania 25 minut na karetkę, mieszkańcy ulicy 3-go stycznia, własnymi siłami usunęli uszkodzony pojazd z jezdni i posprzątali miejsce zdarzenia by jak najszybciej przywrócić płynność w ruchu na ich ulicy!