Nowy Tomyśl – Podczas kontroli drogowej pijany kierowca „wytoczył” się z auta! Miał 2 promile i sądowy zakaz!

3 lata więzienia. Taka kara grozi 58-letniemu mieszkańcowi powiatu nowotomyskiego, który mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu kierował osobowym VW Golfem pomimo prawomocnego zakazu sądowego.

W miniony piątek, w samo południe, policjanci z Posterunku Policji w Miedzichowie zauważyli w miejscowości Toczeń osobowego VW Golfa, którego kierowca nie potrafił utrzymać prostego kierunku jazdy. Widząc to policjanci natychmiast przystąpili do działania i zatrzymali samochód do kontroli.

Widok jaki się ukazał mundurowym był zatrważający. Kierowca wręcz wytoczył się z samochodu po otwarciu drzwi. Wynik przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazał u 58-latka niespełna 2 promile. To jednak nie koniec przestępstw popełnionych przez niego tego dnia. Po sprawdzeniu jego przeszłości w policyjnym systemie okazało się, że złamał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Już niebawem stanie przed sądem i odpowie za niestosowanie się do wyroku sądowego oraz kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za swój brak odpowiedzialności grozi mu kara 3 lat więzienia.