Nowy Tomyśl – Policja o dzisiejszym wypadku na pomiędzy węzłami Trzciel – Nowy Tomyśl! Mieszkaniec grodziska z poważnym urazem głowy w szpitalu w Poznaniu! ZDJĘCIA

Dzisiaj 15 lutego 2017 roku, kilkanaście minut przed godziną 10:00 na autostradzie A2 pomiędzy węzłem Trzciel, a Nowy Tomyśl doszło do zderzenia samochodu osobowego na grodziskich rejestracjach z ciężarówką.

– Na prostym odcinku drogi autostrady a2(103.5 km) w kierunku poznania kierujący samochodem Volkswagen Polo, którym kierował 21-letni mieszkaniec pow grodziskiego z nieustalonej przyczyny wjechał w tył poprzedzajacego go zespołu pojazdów złożonego z ciągnika Daf i naczepy Shmitz kierowanego przez 35 letniego mieszkańca Środy Ślaskiej. – mówi nam Przemysła Podleśny rzecznik nowotomyskiej policji.

– W wyniku zdarzenia kierowca VW doznał licznych złamań kości twarzoczaszki oraz pęknięcia lewej gałki ocznej. Przewieziony do szpitala w Poznaniu. Pojazdy zabezpieczono do dalszych badan. Postępowanie prowadzi KPP Nowy Tomyśl. Na miejsce skierowano patrol WRD. Zablokowany kierunek na Poznań. Skierowano patrol WRD na węzeł Trzciel celem kierowania na objazdy! – dodaje rzecznik.

Za zdjęcia dziękujemy OSP Miedzichowo oraz OSP Zbąszyń!

Na miejsce skierowano: OSP Bolewice, OSP Zbąszyń, OSP Trzciel, PSP Nowy Tomyśl, helikopter LPR. Z miejsca wypadku pojazdy zostały usunięte przez niezawodną ekipę z RafHol Pomoc Drogowa Zbąszyń.