Nowy Tomyśl – Poniedziałkowy poranek pod znakiem wypadków drogowych w naszym powiecie

W poniedziałek, 9 stycznia 2017r., w godzinach rannych, dwa zastępy z  JRG Nowy Tomyśl i OSP Kuślin zostały zadysponowane do wypadku, z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło na drodze powiatowej numer 701, pomiędzy Śliwnem i Dusznikami.

Wypadek miał miejsce  na granicy z powiatem szamotulskim, dlatego zadysponowane zostały również zastępy z JRG Szamotuły, OSP Duszniki i OSP Podrzewie.

DSCN0020.s

W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Opel Combo z Volkswagenem Polo, poszkodowani zostali ich kierowcy, którzy zostali przewiezieni do szpitala. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, odłączeniu akumulatorów w rozbitych pojazdach, udzieleniu uczestnikom wypadku kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz na usunięciu z drogi pozostałości powypadkowych. Na czas prowadzonych działań ratowniczych, droga była całkowicie  zablokowana. Praktycznie w tym samym czasie, doszło do drugiego zdarzenia drogowego.

DSCN0014.s

Na drodze wojewódzkiej 305, w kierunku ronda bolewickiego, na wysokości stacji paliw STATOIL, doszło do zderzenia Volkswagena Golfa z Fordem Focusem. W tym przypadku, na szczęście nikt z uczestników kolizji nie doznał żadnych obrażeń, uszkodzeniu uległy tylko pojazdy.

20170109_093322.s

Na miejsce wysłana została jednostka OSP Bolewice, która zajęła się zabezpieczeniem miejsca kolizji, odłączeniem akumulatorów oraz usunięciem z jezdni pozostałości powypadkowych. Konieczne też było odholowanie pojazdów w bezpieczne miejsce. Podczas tych działań operacyjnie teren w siedzibie JRG zabezpieczała jednostka OSP Bukowiec.

Zdjęcia: KP PSP Nowy Tomyśl oraz OSP Bolewice