Nowy Tomyśl – Sprawcy pobicia 36-latka zostali zatrzymani! To dwóch nastolatków z Opalenicy!

Nawet do 3 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom podejrzanym o pobicie 36-letniego mieszkańca Opalenicy. Sprawcy zostali zatrzymani przez policjantów pół godziny po zdarzeniu.

Cała sytuacja miała miejsce w miniony piątek, 10 lutego 2017 roku w Opalenicy.  Około południa do Komisariatu Policji przyszedł 36-letni mężczyzna, który poinformował policjantów o tym, że przed chwilką został pobity przez dwójkę młodych mężczyzn.

Policjanci szybko ustalili okoliczności zdarzenia i wytypowali osoby, które mogły mieć związek z tym pobiciem, a pasowały do podanego wcześniej rysopisu. Aby potwierdzić swoje przypuszczenia policjanci złożyli podejrzanym wizytę w domu. Niestety nikogo tam nie zastano. To jednak nie powstrzymało funkcjonariuszy od dalszych czynności.

Mundurowi dokonali penetracji miasta, gdzie na ulicy Moniuszki w Opalenicy zauważyli dwójkę szukanych mężczyzn. Typowania mundurowych to swoisty strzał w dziesiątkę. Sprawcami pobicia okazali się dwaj mieszkańcy Opalenicy w wieku 18 i 19 lat. Podczas przesłuchania młode osoby przyznały się do zarzutu pobicia.

Teraz mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Za pobicie grozi im kara do 3 lat więzienia. Źródło: KPP Nowy Tomyśl