Nowy Tomyśl – Strajk w Gimnazjum oraz w Szkole Podstawowej nr2! Nauczyciele walczą o 10% podwyżki oraz gwarancje zatrudnienia do 2022 roku!

Strajkujemy, bo zależy nam na edukacji i przyszłości naszego zawodu. W piątek pracownicy oświaty przyjdą do szkół, ale nie będą pracować. Rodzice, wiemy, że strajk może skomplikować Wam życie rodzinne i zawodowe. Prosimy o zrozumienie naszej decyzji. Wspierajcie nas! – apeluje ZNP.

https://www.youtube.com/watch?v=pco881TC8F8

Związek Nauczycielstwa Polskiego Prosimy rodziców o wyrozumiałość

Cały czas prosimy rodziców o wyrozumiałość i apelujemy, by w miarę możliwości pozostawili dzieci w domu. Wiemy, że strajk może skomplikować życie rodzinne i zawodowe. Jednak to tylko jeden dzień. Tymczasem reforma edukacji spowoduje wieloletni chaos.

DSC01033a

W imieniu strajkujących nauczycieli i pracowników oświaty prosimy o zrozumienie naszej decyzji. Dla nauczycieli decyzja o strajku jest dramatycznym i trudnym wydarzeniem. Już dzisiaj spotykamy się z dużym wsparciem ze strony rodziców, którzy również sami strajkują i protestują przeciwko reformie.

DSC01032a

Strajk jest legalny, nasze żądania mieszczą się w zakresie spraw, o które może toczyć się spór zbiorowy. Walczymy o:
– o podwyższenie statusu zawodowego (domagamy się 10% podwyżki),
– o miejsca pracy i utrzymanie warunków pracy i płacy do 2022 r.! (ponieważ w wyniku reformy będą zwolnienia i tzw. „obniżki” etatu). Źródło: http://www.znp.edu.pl

Wstępne informacje mówią o tym, że do protestu przystąpiło około 37% szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski.