Nowy Tomyśl – SZOK! 10-latek za kierownicą Opla! Pasażerami byli: 36-letni ojciec, 29-letnia matka oraz 16-letnia siostra

Do niecodziennej sytuacji doszło wczoraj kilka minut przed godziną 18 w miejscowości Lewiczynek. Mundurowi ujrzeli osobowego opla jadącego środkiem drogi, za kierownicą którego siedział…..10-letni chłopiec. W aucie oprócz 10-latka znajdowali się również rodzice oraz 16-letnia siostra. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

O tym, że służba w policji jest ciekawa i należy spodziewać się rzeczy niespodziewanych, pisaliśmy już wielokrotnie. Tym razem przekonali się o tym funkcjonariusze z Posterunku Policji w Miedzichowie. Ich wczorajsza służba przebiegała dość spokojnie. Dopiero koło godziny 18 w miejscowości Lewiczynek uwagę mundurowych przykuł osobowy opel, który jechał w podejrzany sposób.

Chcąc sprawdzić powód takiego zachowania kierowcy, policjanci przystąpili do rutynowej kontroli. Długo nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli tuż po zatrzymaniu pojazdu. Za jego kierownicą siedział 10-letni chłopiec. Ku zaskoczeniu stróżów prawa chłopiec nie podróżował sam. Obok siedział jego 36-letni ojciec, a z tyłu siedziała jego 29-letnia matka oraz 16-letnia siostra. Z relacji ojca wynikało, że pozwolił dziecku poprowadzić samochód na krótkim odcinku drogi.

Za kompletny brak wyobraźni i złamanie przepisów ojciec został ukarany mandatem karnym. Natomiast cała sprawa znajdzie swój finał w sądzie rodzinnym i nieletnich.

Nowy Tomyśl – Kierował mimo odebrania przez sąd prawa jazdy i to po pijaku! 50-latkowi grozi teraz do 3 lat

Źródło: KPP Nowy Tomyśl