Nowy Tomyśl – SZOK! Mając 3 promile wiózł żonę oraz 2-letniego syna i to niesprawnym Fiatem 126p.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego dzięki przeprowadzonej kontroli, być może zapobiegli tragedii, do której mogło dojść  25 października 2016 roku w miejscowości Boruja Kościelna.

Zatrzymali bowiem nietrzeźwego kierowcę, który przewoził niesprawnym Fiatem 126p żonę oraz 2-letniego syna. Strach pomyśleć do czego mogło dojść w wyniku nierozwagi i bezmyślności kierowcy. Teraz odpowie przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości. Kodeks karny przewiduję karę 2 lat pozbawienia wolności za ten czyn.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu, 25 października o godzinie 11:10,  na drodze wojewódzkiej W-305 w miejscowości Boruja Kościelna podjęli niecodzienną interwencję. To właśnie tutaj zatrzymali do kontroli drogowej osobowego Fiata 126p, którym podróżowały trzy osoby. Powodem kontroli było podejrzenie, że kierowca fiata może znajdować się pod wpływem alkoholu, gdyż styl jego jazdy odbiegał od przyjętych norm. Tuż po zatrzymaniu funkcjonariusze nie mogli uwierzyć w to co zobaczyli. Okazało się, że kierowca osobowego samochodu był kompletnie pijany. Po wyjściu z samochodu chwiał się na nogach, miał trudności z wykonywaniem prostych poleceń, a mówiąc bełkotał.

Na tylnym siedzeniu auta siedział jego syn  2-letni syn. W pojeździe znajdowała się również trzeźwa żona kierowcy, która nie wiedziała, że jej mąż znajduje się pod wpływem alkoholu. Policjanci zbadali trzeźwość 34-letniego mieszkańca powiatu grodziskiego. Alkomat wskazał stężenie blisko 3 promili alkoholu w wydychanym powietrzu.

Dalsze czynności wykazały również, że pojazd którym poruszał się pijany kierowca, nie posiada aktualnych badań okresowych, a jego stan techniczny budzi wiele zastrzeżeń. Zatrzymany został również dowód rejestracyjny pojazdu. Pijanemu kierowcy grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat i utrata prawa jazdy. Przed sądem odpowie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości. Źródło: KPP Nowy Tomyśl

Nowy Tomyśl – SZOK! 10-latek za kierownicą Opla! Pasażerami byli: 36-letni ojciec, 29-letnia matka oraz 16-letnia siostra