Nowy Tomyśl – Trzy letnie dziecko odnalezione na ruchliwej drodze wojewódzkiej 305

Trzyletni chłopiec samotnie szedł poboczem ruchliwej drogi wojewódzkiej W-305. Daleki spacer mógłby skończyć się dla niego tragicznie. Na szczęście zauważył go kierowca, który zatrzymał się i zaopiekował się malcem do czasu przyjazdu policji. Apelujemy o uwagę podczas sprawowania opieki nad naszymi dziećmi. Chwila nieuwagi mogłaby kosztować nas wiele…!!!

Niecodzienne zgłoszenie otrzymał w poniedziałek 26 czerwca 2017 roku, oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu. Około godziny 15:50 dodzwonił się do niego zaniepokojony kierowca, który zatrzymał się koło małego chłopca znajdującego się bez opieki osób dorosłych na ruchliwej drodze wojewódzkiej W-305. Przybyli na miejsce wezwania stróże prawa próbowali uzyskać od 3-letniego malca informacje skąd jest i co robi w takim miejscu. Niestety nie usłyszeli niczego pomocnego. Oficer dyżurny wezwał również karetkę pogotowia, która następnie zabrała chłopca do nowotomyskiego szpitala na obserwację.Funkcjonariusze sprawdzali, czy w okolicy, gdzie 3-latek został odnaleziony, mieszka dziecko pasujące do opisu. Szczęśliwie w trakcie działań poszukiwawczych do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu dodzwoniła się roztrzęsiona kobieta, która chciała zgłosić zaginięcie syna.

Dyżurny natychmiast powiązał te fakty w jedną całość i uspokoił kobietę mówiąc, że chłopiec jest cały i zdrowy. Zszokowana matka nie potrafiła powstrzymać łez radości.

Gdy emocje opadły, policjanci zwrócili uwagę, że takiego małego dziecka powinno się pilnować jak oka w głowie. Pobyt na ruchliwej drodze mógł skończyć się tragicznie. Kobieta była trzeźwa.

Policjanci przypominają, że rodzice i opiekunowie, którzy pozwalają, aby dziecko w wieku do siedmiu lat przebywało na drodze publicznej, mogą zostać ukarani grzywną lub naganą. O zdarzeniu powiadomiony zostanie również Sąd Rodzinny i Nieletnich.