Nowy Tomyśl – UWAGA: „Szklanka” na nowotomyskich drogach!

Uwaga jest bardzo ślisko na nowotomyskich drogach i choć jak informuje nas Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej w Nowym Tomyślu dzisiejszego poranka nie doszło do żadnych poważnych kolizji czy wypadków, to od wczesnych godzin porannych internauci wprost komentują zaistniałą sytuację.

Widziałam padających rowerzystów. Miasto nie ma umowy? Posypane było na wojewódzkiej do ronda na kolejowej…. – pisze Pani Katarzyna.

„Przy rondzie obok Liceum ABS’y mi się lekko zagotowały, w gościu za mną sądząc po „wytrzeszczu oczu” nie tylko ABS’y zatrzeszczały” – dodaje Pan Michał.

„NIE ROZUMIEM TEGO!!!!Nie ma pieniędzy na zadbanie o drogi w mieście, a co za tym idzie o bezpieczeństwo nas wszystkich??” – pyta Pani Joanna.

Niestety przetargi na zimowe utrzymanie dróg w nadchodzącym sezonie zimowym w gminie Nowy Tomyśl zostały unieważnione. Powód? Żadna firma nie przystąpiła do przetargu.

W takiej sytuacji urzędnicy mogą zawrzeć umowę bez procedury przetargowej. Jak nieoficjalnie dowiaduje się nasza redakcja od osób związanych z nowotomyskim magistratem, do okolicznych firm trafiły już zapytania ofertowe i zaproszenia do rozmów na temat utrzymania zimowego nowotomyskich dróg.

Prosimy kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość do panujących warunków, zdejmijmy nogę z gazu. Na tak śliskiej nawierzchni bardzo łatwo wpaść w poślizg. Zachowajmy także bezpieczne odległości między pojazdami, wystarczy chwila nieuwagi, by zatrzymać się na poprzedzającym nas samochodzie.

Niedostosowanie prędkości do warunków drogowych, nadmierna prędkość, a także lekkomyślność kierowców, to nadal główne przyczyny wypadków i kolizji drogowych.

Apelujemy również do pieszych, by nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować.