Nowy Tomyśl – W nocy wtargnęli do mieszkania w Zbąszyniu napadli, pobili i okradli 27-latka! 3 mężczyzn usłyszało zarzuty grozi im do 12 lat!

Nowotomyscy kryminalni rozwikłali sprawę zbąszyńskiego rozboju sprzed roku. Trójka zatrzymanych mężczyzn usłyszała zarzuty. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Funkcjonariusze od wielu miesięcy zajmowali się wyjaśnieniem rozboju popełnionym na początku stycznia 2016 roku na 27-letnim mieszkańcu Zbąszynia. Zacznijmy jednak od samego początku.

Do przestępstwa doszło w nocy 8 stycznia 2016 roku. Około godziny 1 w nocy do mieszkania 27-latka wbiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy uderzając go pięściami po głowie, doprowadzili do stanu jego bezbronności. Następnie skrępowali jego ręce opaskami uciskowymi i przeszukali pokoje. Przedmiotem ich poszukiwań była kwota około 10 tysięcy złotych, które miały się znajdować w mieszkaniu. Pieniędzy tych nie znaleźli i po dosłownie kilku minutach wybiegli z mieszkania, gdzie pozostawili pobitego mężczyznę na ziemi i ślad po nich zniknął.

Okazało się, że mężczyźni nie wyszli z mieszkania z pustymi rękami. Na pocieszenie zabrali odtwarzacz DVD o wartości około 150 zł oraz 30 zł w gotówce z portfela 27-latka.

Mundurowi nie złożyli jednak broni i dalej zbierali dowody w tej sprawie. Przesłuchiwali kolejne osoby i ustalali świadków, którzy mogliby wnieść coś nowego do sprawy.

Przełom nastąpił pod koniec ubiegłego roku, gdy mundurowi weszli w posiadanie pewnych danych teleinformatycznych. Zebrany materiał dowodowy – zarówno ten z miejsca zdarzenia, jak i nowy, zdobyty przez śledczych pozwolił na wytypowanie mężczyzn podejrzewanych o dokonanie rozboju. Po dokładnym przestudiowaniu i przeanalizowaniu uzyskanych danych teleinformatycznych okazało się, że w sprawę może być wmieszany również kolega napadniętego mężczyzny, który był głową całej operacji.

Na początku ubiegłego tygodnia trójka podejrzewanych mężczyzn została zatrzymana. Byli to mieszkańcy województwa lubuskiego w wieku 30,33 i 34-lata. Grozi im kara do 12 lat więzienia. Źródło: KPP Nowy Tomyśl