Nowy Tomyśl – W wyniku wypadku 4 osobowa rodzina przebywa w szpitalu – zderzeniowy weekend na drogach w powiecie

Podczas minionego weekendu na drogach nowotomyskiego powiatu doszło do jednego wypadku drogowego, 3 kolizji i aż 4 osoby z obrażeniami trafiły do szpitala. Na szczęście obyło się bez ofiar i wszyscy uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi. W ostatnim czasie jazdę znacznie utrudniają występujące miejscami oblodzenia drogi. Ale nie tylko zimowe warunki były przyczyną większej niż zwykle liczbie zdarzeń drogowych. Powodów należy szukać zwłaszcza po stronie kierowców, którzy nie zawsze do tych trudnych warunków na drodze dostosowali prędkość czy technikę jazdy.

Do najgroźniejszego w skutkach wypadku w ciągu minionego weekendu doszło w sobotę po godzinie 3 w nocy na autostradzie A2. Kierująca renault scenic 41-letnia mieszkanka Niemiec,  jadąc w kierunku Warszawy, straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechała na prawe pobocze, gdzie uderzyła w betonową studzienkę. W pojeździe znajdował się również jej 44-letni mąż oraz dwójka dzieci w wieku 3 i 8 lat. Cała czwórka z obrażeniami ciała trafiła do szpitali w Poznaniu oraz Nowym Tomyślu.

15310439_222647234841362_1872824056_n

Z kolei przez cały miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do tylko, lub aż do 3 kolizji drogowych. W piątek do pierwszej kolizji doszło już kilka minut po 2 w nocy na autostradzie A2. Wówczas do dyżurnego nowotomyskiej jednostki wpłynęła informacja o dwóch rozbitych autach stojących na pasie awaryjnym. Przybyli na miejsce policjanci skierowali sprawę do sądu.

Następnego dnia rano, również na autostradzie A2, doszło do kolejnego zdarzenia. Na pasie w kierunku Świecka, kierująca samochodem osobowym hyundai straciła panowanie nad prowadzonym pojazdem, w wyniku czego zjechała na lewe pobocze uderzając w barierę energochłonną, po czym zjechała na prawe pobocze, gdzie zatrzymała się na betonowej zaporze. Kobieta ukarana została mandatem karnym.

Do ostatniej kolizji doszło 3 grudnia około godziny 9:30 rano na drodze wojewódzkiej nr 305 w rejonie ronda Bolewicko. W tym konkretnym przypadku  kierujący daewoo lanos nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki vw golf, w wyniku czego najechał na jego tył. Nikomu nic się nie stało. Sprawca ukarany mandatem karnym.

15310270_1442735305751633_1206482312_n

Przyczyną większości  wypadków jest niestety pośpiech i złudne przekonanie, że dodanie gazu pozwoli szybciej dotrzeć do celu. W rzeczywistości jednak skraca nam to czas jedynie o 10-15 minut. Zastanówmy się więc, czy zatem warto?

Apelujemy o ostrożność, bezpieczną jazdę oraz zdrowy rozsądek, bowiem kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za przewożone osoby i innych uczestników ruchu. Źródło: KPP Nowy Tomyśl

CZYTAJ TAKŻE…

http://naszawielkopolska.pl/?p=22069