Nowy Tomyśl – Wczorajsza akcja Policji – przeprowadzono 700 kontroli drogowych… Efekt?

Policjanci na drogach całego nowotomyskiego powiatu przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”, które skierowane były przeciwko nietrzeźwym kierującym i uczestnikom ruchu drogowego będącym pod działaniem środków odurzających. Efekt działań to niespełna 700 kontroli, w wyniku których nie ujawniono żadnego przypadku kierowcy będącego pod wpływem alkoholu, czy narkotyków. To niewątpliwy sukces nowotomyskiej drogówki, przez którą na drogach powiatu jest coraz bezpieczniej.

Wczoraj na drogach powiatu nowotomyskiego policjanci działali przeciwko pijanym kierowcom i przeciwko uczestnikom ruchu drogowego będącym pod wpływem środków odurzających. W związku z częstymi kolizjami i wypadkami drogowymi, których sprawcami są nietrzeźwi kierowcy, policjanci pojawili się na ulicach, aby przyjrzeć się kierującym autami, motocyklistom i rowerzystom. Sprawdzali stan trzeźwości uczestników ruchu, a także reagowali na wszelkie wykroczenia drogowe.

Wykorzystywali przenośne alkotesty. Koncentracja policyjnych sił skupiła się w na drogach najbardziej zagrożonych, gdzie dochodziło do największej ilości zdarzeń drogowych.

Działania wykazały, że użytkownicy dróg naruszyli kilka innych zasad bezpiecznego ruchu, np. 12 kierujących i 3 pasażerów „zapomniało” zapiąć pasy.

Są i dobre wiadomości – nie doszło do żadnego groźnego zdarzenia drogowego oraz fakt, że nie było żadnego nietrzeźwego kierowcy na blisko 700 kontroli to naprawdę optymistyczny wynik. Również żaden z zatrzymanych do kontroli kierowców nie był pod wpływem narkotyków. Policjanci zapowiadają, że takie działania będą realizowane regularnie.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl