Nowy Tomyśl – Wspólna Akcja Policji oraz Straży Miejskiej – FILM

Dni stają się coraz krótsze, a warunki drogowe coraz gorsze. Dlatego też, dbając o bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu wspólnie ze Strażą Miejską z Nowego Tomyśla rozdawali odblaski niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Odblask, niby nic, a umieszczony w miejscu widocznym potrafi uratować ludzkie życie!!!! Nie zapominajmy o tym!!! Dbanie i zapewnianie bezpieczeństwa na drogach powiatu nowotomyskiego, to niewątpliwie jedno z najważniejszych i zarazem priorytetowych zadań jakie spoczywają na policjantach Wydziału Ruchu Drogowego. Wielokrotnie przekonywaliśmy się o tym, ze zderzenie pieszego, czy rowerzysty z samochodem lub innym pojazdem mechanicznym ma zazwyczaj tragiczne skutki. Dlatego nowotomyscy policjanci oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej z Nowego Tomyśla sprawdzali, jak niechronieni uczestnicy ruchu drogowego dbają o swoje bezpieczeństwo. W czasie działań policjanci oraz strażnicy miejscy wręczali odblaski i przypominali, jak poruszać się po drodze. Zwracali także uwagę na pogarszające się warunki drogowe oraz zagrożenia, z jakimi mogą spotkać się niechronieni uczestnicy ruchu drogowego.

Podczas prowadzonych działań służby mundurowe zachęcały pieszych i rowerzystów do korzystania z elementów odblaskowych, które mają bardzo duży wpływ na bezpieczeństwo. Odblask – niby nic, a potrafi uratować życie ludzkie!! Pamiętajmy o tym!! Policjanci wielokrotnie słyszą podczas rozmów z pieszymi, że są oni widoczni w świetle reflektorów samochodowych i wypadki są spowodowane nieuwagą kierowców. Stróże prawa za każdym razem tłumaczą, że jest to tylko złudzenie, a jego konsekwencje mogą mieć tragiczne zakończenie. Dlatego pamiętajmy, widzieć nie znaczy być widocznym. Wszystko to przemawia za powszechnym używaniem elementów odblaskowych na odzieży niezależnie od wieku.

Prawidłowo noszone odblaski powinny być umieszczone na przedniej i tylnej części ubrania, w sposób pozwalający na dostrzeżenie ich w światłach pojazdów nadjeżdżających z obu kierunków. Z elementów odblaskowych powinno korzystać każde dziecko poruszające się po drodze, niezależnie od tego, którą częścią drogi się porusza – chodnikiem, poboczem, czy jezdnią.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl / Przemysław Podleśny