Nowy Tomyśl – Wyławia nie tylko przestępców ale też i ryby! Zastępca naczelnika prewencji „Wędkarzem Roku”!

Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji, kolejny już raz, pokazał jakim jest wyśmienitym wędkarzem. Tym razem zyskał miano wędkarza roku, przyznanym przez koło wędkarskie PZW nr 1 w Wolsztynie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

323-153861Wielu z nas może się wydawać, że wędkarstwo to nic trudnego. Wystarczy nałożyć przynętę na haczyk i wrzucić ją do wody. Typowy sport dla leniwych, bo nic więcej nie trzeba robić… tylko czekać. Otóż nic bardziej mylnego. Owszem jest to jedna z najpopularniejszych form spędzania czasu wolnego, ale każdy, kto choć raz złowił „dużą” rybę wie, ile trzeba się natrudzić żeby wyciągnąć ją z wody. Aby w tym sporcie osiągać dobre wyniki, należy posiadać specjalistyczną wiedzę z zakresu hydrologii i ichtiologii oraz wykazywać odpowiednie i mocne cechy charakteru.

O sukcesach wędkarskich naszego kolegi pisaliśmy już wiele razy. Tym razem zyskał miano wędkarza roku, przyznane przez koło wędkarskie PZW nr 1 w Wolsztynie. Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp. szt. Marek Madaj o swojej pasji mógłby opowiadać godzinami i każda z jego historii budzi ciekawość.  On sam mówi, że specjalizuje się w wędkarstwie sportowym i bardzo lubi rywalizację, dlatego większość czasu nad wodą spędza startując w różnego rodzaju zawodach w łowieniu ryb na czas.

Skąd takie wyróżnienie. Otóż koło nr 1 w Wolsztynie przez cały sezon przeprowadza kilka zawodów na różnych zbiornikach wodnych oraz na różne metody połowu, gdzie na koniec sezonu wyłaniany jest „wędkarz roku „. W 2016 roku  nasz kolega nie pozostawił złudzeń kto zasłużył na to miano.  Po przeprowadzonych zawodach o mistrzostwo w wędkarstwie podlodowym Marek zajął pierwsze miejsce, w zawodach „Otwarcie sezonu” zajął drugie miejsce, w mistrzostwach karpiowych  zajął pierwsze miejsce , w zawodach spinningowych zajął pierwsze miejsce i w ostatnich zawodach kończących sezon wędkarski zajął drugie miejsce.

Po podsumowaniu pięciu punktowanych zawodów do klasyfikacji „Wędkarz roku” zdobywając 7 punktów zdeklasował swoich rywali i stanął na najwyższym stopniu podium.

Jak widać  oprócz obowiązków domowych i służbowych można znaleźć czas na odpoczynek i zdrową sportową rywalizację nad wodą, która daje wiele przyjemności i satysfakcji.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w nowym sezonie wędkarskim.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl