Nowy Tomyśl – Zatrzymano 6 pijanych kierowców! Policjanci zapowiadają częstsze kontrole – „Piłeś, nie jedź!”

W środę policjanci z nowotomyskiej komendy, przy wsparciu wolsztyńskich policjantów, kontrolowali trzeźwość kierujących w Nowym Tomyślu. W niespełna 14 godzin mundurowi zatrzymali aż 6 nietrzeźwych kierowców. Połowa z nich została zatrzymana podczas trzygodzinnej akcji „Trzeźwy poranek” . To już kolejne tego typu działania, nowotomyska drogówka zapowiada, że będą one realizowane coraz częściej. Zatem pamiętaj „Piłeś, nie jedź!”.

Wczoraj o godzinie o godzinie 4 policjanci z nowotomyskiej oraz wolsztyńskiej „drogówki” rozpoczęli działania „Trzeźwy poranek”. Termin akcji nie był przypadkowy.

Tłumaczenie zatrzymanych kierowców zazwyczaj jest bardzo podobne. Alkohol pili dzień wcześniej, a biesiadowanie zakończyli późnym wieczorem. Rano nie bacząc na skutki wyruszyli w drogę. Niestety, podczas kontroli wyniki badania przekraczały dopuszczalną wartość.

Pierwszy pijany kierowca wpadł w ręce mundurowych o godzinie 5:25 rano. 65-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego kierował citroenem mając ponad 0,5 promila. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Kilkanaście minut później w Starym Tomyślu kolejny kierowca stracił prawo jazdy. Tym razem była to 47-latka, która wsiadła za kółko swego Audi A4mimo alkoholu, który piła wcześniej. Badanie wykazało u niej niespełna 0,3 promila alkoholu.

Trzecia i zarazem ostatnia osoba zatrzymana podczas trzeźwego poranka wpadła w ręce mundurowych o godzinie 6:20 na rondzie przy ul. Janusa w Nowym Tomyślu. W tym konkretnym przypadku 36-letni kierowca VW T4 miał w organizmie nieco ponad 0,3 promila.

Na tym działania policjantów ruchu drogowego się nie zakończyły. Kolejne godziny służby, która odbywała się już poza działaniami trzeźwy poranek, przyniosły spore rezultaty.

Niestety mamy przykład, że w dalszym ciągu, mimo tego że w mediach coraz częściej słyszymy o dużych karach finansowych za jazdę pod wpływem, czy o wypadkach śmiertelnych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, po naszych drogach porusza się spora grupa nieodpowiedzialnych osób, która nigdy nie powinna uzyskać prawa jazdy.

4 zatrzymana tego dnia osobowa wsiadła z kółko osobowego suzuki o godzinie 17:00 w miejscowości Boruja Kościelna. Przeprowadzone badanie wykazało niespełna 0,3 promila.

Dosłownie 5 minut później, ci sami policjanci, w tej samej miejscowości zatrzymali kolejną nietrzeźwą osobę. Mundurowi udaremnili dalszą jazdę 47-letniemu kierowcy opla astra, który był rekordzistą tego dnia. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila.

Szósty nieodpowiedzialny kierowca został zatrzymany w Opalenicy na ul. Niegolewskich o godiznie 19. W tym przypadku 23-letni mieszkaniec Opalenicy wsiadł za kółko renault megane mając w organizmie ponad 0,4 promila.

Wszystkich kierowców z pewnością czeka wizyta w Sądzie. To właśnie on zadecyduje o ich dalszym losie i odpowiedzialności karnej za popełnione czyny. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Tomyślu zapowiada dalsze działania, które będą organizowane cyklicznie w różnych porach dnia.

Źródło: KPP Nowy Tomyśl