Nowy Tomyśl – Złodziej został zatrzymany podczas próby sprzedaży fantów w Zbąszyniu!

W poniedziałek 13 lutego 2017 roku policjanci ze Zbąszynia zatrzymali na gorącym uczynku 42-letniego mieszkańca Zbąszynia w związku z kradzieżą telefonu komórkowego wartego 800 zł. Do kradzieży doszło w pomieszczeniu mieszkalnym w jednym z domów jednorodzinnych w Zbąszyniu. Mienie zostało odzyskane a sprawca usłyszał zarzut.

W poniedziałek 13 lutego 2017 roku, do policjantów z Komisariatu Policji w Zbąszyniu wpłynęła informacja o kradzieży telefonu komórkowego marki WIKO. Z otrzymanej informacji wynikało również, że telefon został skradziony prawdopodobnie przez 42-letniego mieszkańca Zbąszynia.

Sytuację utrudniał jednak fakt, że kradzież nastąpiła aż 4 dni wcześniej. Jednakże mundurowi nie zwiesili broni. W trakcie przyjmowania zawiadomienia o przestępstwie od poszkodowanego obywatela Uzbekistanu, inni policjanci znając markę telefonu i dane domniemanego złodzieja, wyruszyli w rejon służbowy, aby odnaleźć przestępcę. Kontrolowali wszystkie lombardy, komisy i punkty skupów telefonów komórkowych, znajdujących się na terenie Zbąszynia. W pewnym momencie, przejeżdżając obok jednego z takich punktów, zauważyli stojącego wewnątrz poszukiwanego mężczyznę.

Gdy umundurowani policjanci weszli do środka, zauważyli jak złodziej nerwowo chowa coś do kieszeni swojej kurtki. Był to skradziony kilka dni wcześniej telefon. 42-latek próbował go sprzedać. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Był kompletnie pijany. Miał bowiem ponad 2,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Następnego dnia rano usłyszał zarzut kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.