Nowy Tomyśl – Zwłoki, pożar meliny, śmiertelne zaczadzenie oraz karambol na A2 czyli sobotnia kumulacja zdarzeń w powiecie!

Sobota, 12 listopada 2016r., była bardzo pracowitym dniem dla służb z powiatu nowotomyskiego tego dnia można by powiedzieć, że nastąpiła kumulacja zdarzeń w naszym powiecie…

Rano o godzinie 11:00 do nowotomyskiej komendy policji dotarło zgłoszenie, że z jednym z mieszkańców kamienic przy ulicy Poznańskiej nie ma od paru dni kontaktu. Na miejscu oprócz Policjantów pojawili się Strażacy, którzy wyłamali drzwi wejściowe do mieszkania. Niestety na pomoc dla 58-latka było już za późno, a jego ciało znaleziono na podłodze.

straż pożarna wóz

Po godzinie 19:00 do Państwowej Komendy Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego przy ulicy Topolowej – płonęła melina. Jak się okazało Ryszard C. spożywał alkohol wraz ze swoim towarzyszem siedzieli przy zapalonej świeczce z uwagi na to, że już parę lat temu prąd w tym budynku został odcięty. Podczas libacji został zaprószony ogień. W wyniku pożaru poszkodowane zostały 2 osoby, w tym jedna w stanie ciężkim, z licznymi poparzeniami walczy o życie w nowotomyskim szpitalu.

pożarn NT topolowa 1

Kolejne zgłoszenie tego dnia wpłynęło po godzinie 20:00 z Opalenicy. Z relacji zaniepokojonej rodziny wynikało, że 58-letni mężczyzna poszedł do łazienki się wykąpać. Gdy przez dłuższy czas mężczyzna nie wychodził z łazienki, rodzina próbowała bezskutecznie nawiązać kontakt z zamkniętym w łazience mężczyzną, próba sforsowania drzwi zakończyła się urwaniem klamki. Po przyjeździe na miejsce strażacy wyłamali drzwi do łazienki. Niestety i tym razem na pomoc dla 58-latka było już za późno. Prawdopodobna przyczyna zgonu to zatrucie tlenkiem węgla z piecyka znajdującego się w łazience.

policja pogotowie

Następna akcja nowotomyskich służb miała miejsce na autostradzie A2 tam ok godziny 21:00, na 132 kilometrze trasy, na wysokości miejscowości Sędziny przy stacji Orlen doszło do karambolu, w którym uczestniczyło 7 aut… Więcej o tym zdarzenie przeczytasz w artykule -> http://naszawielkopolska.pl/?p=20042

NOWE INFORMACJE: Nocny karambol na autostradzie A2