Nowy Tomyśl/Zbąszyń/Rakoniewice – Międzynarodowy turniej Polish CUP już wkrótce!

Już niedługo, bo od 3 do 5  lutego będziemy gościli w Nowym Tomyślu, Zbąszyniu i Rakoniewicach najlepsze światowe drużyny w unihokeju mężczyzn do lat 19. 

Reprezentacja Polski U-19 rozegra turniej będący kluczowym dla przygotowań do Mistrzostw Świata U-19, które w maju 2017 roku odbędą się w Växjö w Szwecji.

Na halach sportowych w Rakoniewicach, Zbąszyniu i Nowym Tomyślu juniorzy będą mieli okazję zmierzyć się z zespołami światowej czołówki unihokeja. Do Polski przyjadą wtedy reprezentacje Niemiec, Szwajcarii, Czech, Słowacji i Norwegii.

Zaplanowany na 3-5 lutego Polish Cup 2017 to już dwunasta edycja prestiżowego turnieju dla reprezentacji młodzieżowych.

Trzy miesiące później Reprezentacja Polski wyjedzie do Szwecji na Mistrzostwa Świata Elity do lat 19. Przypomnijmy, że rok temu na czempionacie globu Polska zajęła wysokie, 6 miejsce.

Bardzo się cieszymy, że po długich staraniach, jakie poczynił Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Tomyślu udało nam się otrzymać organizację tego prestiżowego turnieju. W ostatnich latach unihokej na naszym terenie bardzo zyskuje na popularności. Zawodniczki ze Zbąszynia są czołowymi zawodniczkami Kadry Polski, a zawodnicy z Opalenicy są co raz wyżej w hierarchii wśród mężczyzn.

unnamed